روش ها ی اجرا و ساخت غرفه نمایشگاهی
ساخت غرفه نمایشگاهی

 

سالانه نمایشگاه های داخلی و خارجی بیشماری برگزار میشود همچنین در هر استان در طول یک سال نمایشگاه های بسیاری برپا میشود بدیهی است که این نمایشگاه ها شرایط و بستر مناسب را برای تعداد بیشماری از شرکت ها و برند ها ی داخلی و خارجی ایجاد میکند تا به عرضه محصولات خود و جذب مخاطب بپردازند

پس با توجه به اهمیت بالای نمایشگاها سالانه شرکت های بیشماری در نمایشگاه ها غرفه دار هستند و هزینه های زیادی برای تبلیغات و سایر خدمات نمایشگاهی که باعث میشود در نمایشگاه حضور پررنگی داشته باشند انجام میدهند اولین و بدیهی ترین نیاز یک شرکت برای حضور در نمایشگاه غرفه نمایشگاهی میباشد بدیهی است که طراحی غرفه نمایشگاهی برای هر غرفه منحصر به فرد است از طرفی روش ساخت غرفه نمایشگاهی نیز با هم فرق میکنند

هنگام حضور در نمایشگاه ها موارد و فاکتور های زیادی مورد برسی قرار میگیرد که به طبع هرکدام تاثیر خاصی روی قیمت طراحی غرفه نمایشگاهی دارند چون غرفه نمایشگاهی باید مناسب با نمایشگاهی که برگزار میشود طراحی و اجرا شود

برخی از فاکتور های مهم که در ساخت غرفه نمایشگاهی مورد تحلیل و بررسی قرار میگیرندعبارتند از:

1-نوع نمایشگاه

2- قوانین برگزار کننده نمایشگاه

3- محل برگزاری نمایشگاه 

4- مدت زمانی که ساخت غرفه نمایشگاهی طول میکشد

5-متریال مصرفی در ساخت غرفه نمایشگاهی

.در فاز بعدی با توجه به نیازهای برند شرکت کننده در نمایشگاه ها به بررسی مواردی چون: ، امکانات سالن یا محل غرفه ، نوع نمایشگاه و...  پرداخته میشود و در نهایت طرح سه بعدی اولیه با رعایت اصول طراحی غرفه نمایشگاهی توسط شرکت طراحی و ساخت غرفه نمایشگاهی پیشنهاد میگردد. در نهایت و بعد از تایید و نهایی شدن ایده طراحی غرفه توسط کارفرما ، برآورد هزینه های اجرایی صورت می پذیرد ودر آخر اقدامات اجرای و ساخت غرفه صورت میگیرد.

در ادامه به انواع روش های ساخت غرفه نمایشگاهی می پردازیم.

 

(غرفه های پیش ساخته)ساخت غرفه نمایشگاهی با مدولار خاص

ساخت غرفه نمایشگاهی با سازه های پروفیل آلومینیوم با مقاطع خاص که ساختاری ایستا و منظم دارد. با قابلیتهای بالا برای فضاسازی در ابعاد مختلف غرفه و امکان استفاده از پرکننده های مختلف اعم از پنلهای چاپ شده ، انواع پلکسی گلاس ، لایت باکس و غیره را دارا میباشد.

مزایای استفاده از غرفه نمایشگاهی پیش ساخته:

وزن کم و مقاوم در برابر زمین لرزه:

ساخت غرفه نمایشگاهی با سازه های پیش ساخته  وزن بسیار ناچزی دارند و بسیار انعطاف پذیر هستند، این انعطاف جایی خود را نشان می دهد که خدایی نکرده زلزله به وقوع بپیوندد

مطابق با المان های استاندارد جهانی:

 

این سازه مطابق استانداردهای روز جهانی هستند و در عین کاربردهای گوناگون خود اغلب، عوامل زیست محیطی را نیز به خطر نمی اندازند!

افزایش سرعت فاز اجرایی:

 

در ساخت غرفه نمایشگاهی سرعت عنصری حیاتی به حساب می آید، به همین جهت بهتر است با توجه به سرعت بالای اجرای این سازه های پیش ساخته؛ از آنها برای ساخت غرفه نمایشگاهی بهره گیری نماییم.

قابلیت بازیافت مجدد:

نمایشگاه تمام شد، حالا وقت آن است که سازه های پیش ساخته مصرفی در غرفه خود را باز کرده و منتظر رویداد جدیدی نمایشگاه بعدی شوید!

 

حمل و نقل راحت و آسان:

 

راحت ترین جا به جایی ممکنه را برای شما همین سازه های مدولار یا پیش ساخته به ارمغان می آروند. سازه هایی که حتی برای ساخت یک غرفه نمایشگاهی می توان با دست نیز آن ها را حمل و نقل نمود.

 

ساخت غرفه نمایشگاهی یا غرفه های ساختنی (Purpose built stands ):

مواد تشکیل دهنده این غرفه ها شامل چوب (MDF یا نئوپان ) ، سرامیک یا پارکت (برای کف سازی ) ، پروفیل های آهنی ، یونولیت (برای ساخت سر غرفه ها و نام های تجاری ) و شیشه می باشد. چوبها در کارگاه نجاری بر اساس طرح برش داده می شوند و پس از حمل به محل نمایشگاه در اطراف پایه های چوبی و یا پروفیل های آهنی قرار گرفته و فضا سازی می شوند. پس از آن بخشی از رنگ آمیزی باقی مانده چوبها برای پوشش اتصالات و برش و جا انداختن شیشه ها انجام شده و در نهایت کف سازی غرفه صورت می پذیرد. شایان گفت است که تجهیزات مورد استفاده در غرفه ها نظیر مبلمان جهت استفاده در قسمت VIP آبسرد کن ، LCD و ... به صورت آپشنال و جدا از قیمت غرفه لحاظ می گردند.

به طور معمول یک غرفه ساخته شده از قسمت های VIP ( محل نشستن میمانان خاص) ، CIP ( محل مراجعات عمومی ) ، آبدار خانه یا انبار ( محل نگهداری تجهیزات پذیرایی یا هدیه های تبلیغاتی ) و میزهای کانتر پذیرایی کنندگان تشکیل می شود.

 ساخت غرفه نمایشگاهی ارزان
ساخت غرفه نمایشگاهی
ساخت غرفه نمایشگاهی

غرفه های اسپیس فریم (space frame or stand fitting ) :

این غرفه ها در دو نوع درونی (Indoor ) و بیرونی ( Outdoor ) وجود دارند .

این غرفه ها عموما از فلزاتی با آلیاژهای متفاوت تهیه می شود و از یک الگوی کلی ساخت پیروی می کند. ستون های فلزی و فضاهای بین آنها که با قابهای چاپی و یا بنر ها پر می شوند از مشخصه های اصلی این نوع ساخت غرفه نمایشگاهی است.

استفاده از pop up و سازه های تبلیغاتی space frame و انواع استند ها برای غرفه آرایی و معرفی محصولات در داخل این غرفه ها بسیار رایج است(لذا اصول غرفه آرایی نمایشگاهی به طور کامل درنظر گرفته میشود) و بخش زیادی از هزینه های این نوع ساخت غرفه را تشکیل می دهند.